Ořezy stromů

Chcete, aby vaše stromy byly bezpečné a dobře rostly dnes i za sto let? Odborně posoudíme jejich stav a díky citlivému ošetření podpoříme jejich správný vývoj. Zdravé stromy totiž nejsou jen krásné na pohled, chrání taky ulice před rozpáleným sluncem a poskytují domov desítkám živočichů.

Typické situace vyžadující ošetření

Zabránění špatnému větvení stromu

Proschlá koruna nebo suché větve

Větve zasahující do překážky

Riziko rozlomení kosterních větví či stromu

Jak práce probíhá

1

Ozvěte se nám, přijedeme na obhlídku

Pro návrh správného ošetření i určení ceny se musíme na strom osobně podívat. Přijedeme za vámi a zodpovíme všechny vaše dotazy. Obhlídka je zdarma.

2

Domluvíme si vhodný termín

Termín se odvíjí od naší kapacity a ideální doby pro ošetření stromu. Rizikové situace, ale řešíme co nejdříve je to možné. Pracujeme od pondělí do soboty, i ve svátky.

3

Pustíme se do práce

Stačí nám jen přístup ke stromu. Ořezání a zpracování dřeva trvá zhruba 1-5 hodin. Odcházíme, až když je vše hotovo k vaší spokojenosti.

Orientační cena

Mladý strom

  • Srovnávací řez děláme už když se strom vysazuje. Je důležitý pro vyrovnání objemu koruny a kořenů, ale taky kvůli zapěstování koruny.
  • Výchovný řez u mladých stromků pomáhá zapěstování koruny do správného tvaru a přispívá bezpečnosti v dospělém věku jejich života.
od 150 Kč

Dospělý strom

Příklady nejčastějších ošetření:

  • Bezpečnostní řez je ten nejzákladnější. Zbavíme strom suchých a prasklých větví, které by mohly spadnout a někoho ohrozit.
  • Zdravotní řez zajistí stromu dobrou vitalitu. Díky důkladnému odstranění suchých, nemocných nebo jinak poškozených větví.
  • Tvarovací řez slouží k úpravě stromu, který nemá prostor pro přirozený růst. Ořezání a prosvětlení koruny mu zajistí lepší vývoj.
  • Stabilizační řez pomáhá k udržení vyšší odolnosti stromu. Hlavně proti silnému náporu větru.
  • Obvodová redukce je důležitá pro snížení rizika vylomení větví. Zkrátíme větve po celém obvodu stromu.
od 2 000 Kč

Cenu rádi zpřesníme při obhlídce

Na konečnou cenu mají vliv tyto faktory - míra rizikovosti (překážky v blízkosti stromu a jeho stav), dostupnost k místu práce (jak blízko se dokážeme dostat s technikou ke stromu), specifické požadavky (jak daleko chcete odvézt pokácené dřevo, jak nízko máme seříznout pařez, na jakou velikost chcete nařezat špalky, atd.).

Pořádné vybavení

Používáme vlastní profesionální techniku, která zaručuje vysokou kvalitu i bezpečnost všech úkonů. Nám šetří čas i úsilí a pro vás znamená nižší náklady.

štěpovačka štěpovačka
sklopný valník sklopný valník
pařezová fréza pařezová fréza

Spolupráce se společností a především s osobou pana Kuly je velice příjemná. Jedná se o skutečně profesionální přístup při výkonu velmi nebezpečné práce.  I takto nebezpečná a náročná práce má řád a jasná pravidla. Po skončení práce je všude pořádek a uklizeno.  Zcela určitě počítám se spoluprací i do budoucna.

Pavel ČERNÝ, manažer investic a projektů
THERMOSERVIS-TRANSPORT s.r.o.

Další služby pro vaše stromy

Nabízíme celkovou péči o vaše stromy. Ošetření provádíme s maximální pečlivostí a snahou o zachování jejich dobrého stavu do budoucna.

Rizikové kácení

Rizikové kácení

Pokácíme těžko přístupné stromy, nakloněné nad domy nebo blízko elektrického vedení.

podrobnosti
Dlouhodobá péče

Dlouhodobá péče

Pro města a obce hledající spolehlivého partnera, který se postará o veřejnou zeleň.

podrobnosti

Mezi služby také patří — výsadba stromů, posouzení stavu stromů, řezy výchovné, zdravotní, bezpečnostní a redukční. Provádíme také instalaci bezpečnostních vazeb, likvidujeme špalky a větve, frézujeme pařezy.

Přijedeme za vámi

Větší zakázky i dále.
Ozvěte se — vymyslíme.